top of page

Mój Prąd" 5.0 dotacja na fotowoltaikę i nie tylko !"Mój Prąd 5.0": Rewolucja Energetyczna w Polskich Domach W 2023 roku rozpoczęła się piąta edycja programu "Mój Prąd". Ten innowacyjny program, mający na celu popularyzację fotowoltaiki i innych zrównoważonych rozwiązań energetycznych w Polsce, zyskał nowy wymiar.

Co Nowego w "Mój Prąd 5.0"? Większy Budżet, Więcej Możliwości Z pierwotnym budżetem 100 mln zł, program "Mój Prąd 5.0" szybko zyskał popularność, co doprowadziło do zwiększenia jego budżetu aż do 950 mln zł. To niemal dwukrotne zwiększenie wsparcia finansowego dla prosumentów, którzy inwestują w odnawialne źródła energii. Różnorodność Technologii Oprócz wsparcia dla instalacji fotowoltaicznych, program został rozszerzony o magazyny energii, pompy ciepła oraz HEMS – domowe systemy zarządzania energią. To krok naprzód w kierunku efektywnej i bezpiecznej energetyki. Kto Może Skorzystać z "Mój Prąd 5.0"? Program skierowany jest do osób fizycznych, wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, rozliczających się w systemie net-billingu. Wyróżniono trzy grupy wnioskodawców:

  1. Ci, którzy nie skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej i rozliczają się w systemie net-billing.

  2. Osoby rozliczające się w systemie net-metering, które nie korzystały z dofinansowania, pod warunkiem przejścia na net-billing.

  3. Ci, którzy już korzystali z dofinansowania i chcą dokupić dodatkowe urządzenie, pod warunkiem zmiany na net-billing.

Jakie Dotacje Oferuje "Mój Prąd 5.0"? W piątej edycji programu, prosumenci mogą liczyć na maksymalne wsparcie rzędu 58 tys. zł, przy czym dotacja może pokrywać do 50% kosztów kwalifikowanych. Obejmuje to różne instalacje i urządzenia, takie jak fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, czy HEMS. Czy To Ostatnia Szansa na Dotację? Biorąc pod uwagę, że program "Mój Prąd" jest planowany na lata 2019-2023, piąta edycja może być ostatnią szansą na uzyskanie wsparcia. Historycznie, zainteresowanie programem było duże, co może oznaczać szybkie wyczerpanie środków. "Mój Prąd 5.0" a "Czyste Powietrze" W odróżnieniu od programu "Czyste Powietrze", "Mój Prąd 5.0" nie ma kryteriów dochodowych i oferuje wsparcie na szerszy zakres urządzeń. Choć oba programy mają podobne cele, różnią się zakresem i warunkami dofinansowania. Jak Skorzystać z "Mój Prąd 5.0"? Zainteresowani powinni szybko złożyć wniosek, aby skorzystać z dostępnych środków. Decyzja o inwestycji w ekosystem energetyczny może przynieść znaczne oszczędności i korzyści ekologiczne. Podsumowanie Program "Mój Prąd 5.0" stanowi znaczącą szansę dla polskich gospodarstw domowych na zwiększenie swojej niezależności energetycznej i przyczynienie się do ochrony środowiska. Poprzez finansowe wsparcie innowacyjnych technologii, jak fotowoltaika czy pompy ciepła, program zachęca do inwestowania w zrównoważone rozwiązania. Kluczowe Kwestie dla Potencjalnych Beneficjentów

  • Zrozumienie Warunków: Warto dokładnie zapoznać się z warunkami i wymaganiami programu, aby upewnić się, że kwalifikujemy się do otrzymania dofinansowania.

  • Szybkość Działania: Biorąc pod uwagę ograniczony budżet i duże zainteresowanie, decyzje o inwestycjach i składanie wniosków powinny być przemyślane, ale jednocześnie szybkie.

  • Konsultacja z Ekspertami: Przed złożeniem wniosku warto skonsultować się z doradcami lub ekspertami w dziedzinie OZE, aby dobrać odpowiednie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i możliwości."Inwestycja w zieloną energię to nie tylko oszczędności w rachunkach za prąd, ale również wkład w ochronę środowiska i przyszłość naszej planety. Program "Mój Prąd 5.0" to szansa na aktywny udział w rewolucji energetycznej i krok w stronę zrównoważonego rozwoju Polski. Zakończenie "Mój Prąd 5.0" to nie tylko program dotacyjny, ale także inicjatywa pokazująca kierunek, w jakim powinna zmierzać nowoczesna energetyka. Warto rozważyć udział w programie, zwłaszcza że piąta edycja może być ostatnią taką okazją. To idealny moment, aby stać się częścią zmiany na lepsze i zainwestować w przyszłość, która jest zarówno ekonomicznie korzystna, jak i przyjazna dla środowiska.

25 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page