top of page

NAJLEPSZA POMPA CIEPŁA?!

Teraz wiemy już wszystko o najnowszej pompie ciepła LG Therma V na czynnik R290!

Po przeanalizowaniu tabel mocy maksymalnych oraz badań Keymark, możemy śmiało powiedzieć, że LG zamiata konkurencję! A czym właściwie ta pompa się wyróżnia?


Na naszym kanale pojawiło się już kilka filmów na temat tego urządzenia, linki do filmów pojawią się na końcu tekstu.


Zacznijmy od mocy urządzeń. W pierwszej połowie roku dostępne będą tylko pompy 12kW, 14kW i 16kW, ale już w drugiej połowie 2024 będzie dostępna też pompa 9kW.


Wydajność wypada naprawdę świetnie. Klasa efektywności pomp 12, 14 i 16kW to A+++/A+++ czyli najwyższa możliwa klasa również dla ogrzewania grzejnikowego 55st.C


Pompy trzymają swoją moc do temperatury zewnętrznej -7, ale nawet przy temperaturze -15 i zasilaniu 55st.C pompa 12kW ma 10,74 kW mocy, więc spadek jedynie o 10%!


Czynnik zastosowany w nowych monoblokach to R290, czyli propan więc po pierwsze: maksymalna temperatura zasilania to 75st.C, po drugie R290 nie jest objęty żadnymi restrykcjami unijnymi, bo jest to czynnik naturalny i ekologiczny!


W keymarku trudno znaleźć urządzenie, które godnie konkuruje z LG R290 12kW. COP +7/35 to uwaga, aż 7,37! W dodatku SCOP 35st.C to 5,45 a SCOP 55st.C to 3,97!


Kolejną zaletą pomp LG jest serwis fabryczny i pięcioletnia gwarancja. Po montażu pompy, odbiorem i serwisami zajmuje się sam producent! Dla was to przede wszystkim bezpieczeństwo.


Z walorów bardziej estetycznych: LG robi niesamowite wrażenie. Pompa w kolorze szarym jest przepiękna i bardzo bardzo duża. Budowa jest solidna i macie pewność zastosowania najlepszych materiałów.


Poniżej zdjęcia z Targów Budowy Domów w Bielsku Białej, gdzie mieliśmy swoje stoisko:


Już niedługo, w Innowacyjnym Domu odbędzie się pierwszy montaż tego urządzenia a na kanale pojawi się naprawdę dużo testów i filmów o tym urządzeniu! Serdecznie zapraszamy!67 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page