top of page

Nadchodzą dwie wielkie premiery!

LG Therma oraz Mitsubishi Electric, to dwie ogromne marki, które od lat produkują pompy ciepła. Jednakże po raz pierwszy w ich ofercie znajdą się pompy ciepła na czynnik R290!


Już niedługo, bo na przestrzeni miesiąca lub dwóch, w sprzedaży pojawią się oba urządzenia.


Mitsubishi: Jeśli chodzi o design, znany jest on nam z generacji Zubadan R32, czyli bardzo estetyczna czarno-biała obudowa, zmienił się kolor plakietki z logo Mitsubishi - ze srebrnego na zielonyO samej pompie nie wiemy jeszcze wszytskiego, ale wiemy na pewno, że będzie to najwyższa jakość i bezawaryjność z jakiej słynie od lat Mitsubishi Electric. Nowa generacja pomp na R290 będzie miała DWIE sprężarki. Dlaczego? Otóż pierwsza, główna pracowała będzie zawsze (inwerterowa sprężarka), natomiast druga sprężarka typu ON-OFF o mocy 1kW będzie włączała się w momencie, kiedy pompa użyłaby grzałki, więc wpłynie to pozytywnie na ekonomię pracy. Pozostaną również najlepsze funkcje znane z Zubadanów, takie jak autoadaptacja, czyli samodzielne dostosowywanie pracy przez pompę ciepła.


Sprężarki, jakie będą zastosowane w nowych Ecodanach, będą oczywiście sprężarkami Mitsubishi, jednakże inaczej niż w poprzednich generacjach, będzie to nie sprężarka dwurotacyjna, a typu SCROLL. Co nam to daje? Przede wszystkim dłuższą żywotność a także bezawaryjność serca pompy ciepła.


Jeśli chodzi o pompy LG Therma R290, również oczywiście będą monoblokami. Tutaj wiemy już mniej, mogę powiedzieć jedynie, że typoszereg nowych LG będzie dosyć szeroki a same urządzenia mają posiadać sprężarki SCROLL, znane z LG. Pompa ma pracować do temperatury zewnętrznej -28st.C. Według zapowiedzi na zagranicznych stronach LG, sprężarka ma stać na amortyzatorze gumowym, a obudowa ma zostać dodatkowo wygłuszona. Poniżej znajduje się zdjęcie, przedstawiające jak LG THERMA V R290 ma wyglądać:
Więcej informacji pojawi się wkrótce, na bieżąco będziemy informowali Was na kanale Innowacyjnego Domu!84 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page