top of page

Dlaczego powinieneś mieć falownik hybrydowy?Falownik hybrydowy w fotowoltaice to urządzenie, które łączy zalety tradycyjnego falownika z możliwościami systemu magazynowania energii

  1. Podstawowa Rola Falownika: Pomyśl o falowniku hybrydowym jako o sercu systemu fotowoltaicznego. Tak jak serce pompuje krew, falownik "pompuje" energię. Przekształca on energię słoneczną, którą zbierają panele słoneczne (prąd stały), w energię, którą możemy używać w domu (prąd zmienny).

  2. Dodatkowa Funkcja Magazynowania Energii: Wyobraź sobie, że masz w domu dodatkowy zbiornik na wodę, który gromadzi nadmiar wody na później. Podobnie falownik hybrydowy magazynuje nadmiar energii słonecznej w bateriach. Gdy słońce nie świeci, na przykład w nocy, falownik hybrydowy może wykorzystać tę zmagazynowaną energię, by zasilać Twój dom.

  3. Zarządzanie Energią: Falownik hybrydowy jest jak inteligentny menedżer Twojego domowego zapotrzebowania na energię. Decyduje, kiedy najlepiej użyć energii słonecznej bezpośrednio, kiedy ją magazynować, a kiedy korzystać z zapisanej energii. Dzięki temu możesz zmniejszyć rachunki za prąd i lepiej wykorzystać wyprodukowaną energię.

  4. Pomoc w razie awarii: W sytuacjach, gdy w sieci brakuje prądu, na przykład podczas awarii, falownik hybrydowy może dostarczyć energię z baterii do Twojego domu

  5. Łatwa Kontrola i Monitoring: Dzisiejsze falowniki hybrydowe często można łatwo monitorować za pomocą aplikacji na smartfonie. Możesz sprawdzać, ile energii produkujesz, ile zużywasz i ile magazynujesz, co daje pełną kontrolę nad Twoim domowym systemem energetycznym.

Podsumowując, falownik hybrydowy to jakby bardziej zaawansowana, "wszechstronna" wersja tradycyjnego falownika. Umożliwia nie tylko przekształcanie energii słonecznej na energię użyteczną w domu, ale także inteligentne zarządzanie tą energią, w tym jej magazynowanie i wykorzystanie w zależności od potrzeb. To rozwiązanie, które odpowiada na rosnące potrzeby efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w naszych domach.


Zapraszamy do filmu na kanale Innowacyjnego Domu o obsłudze falownika hybrydowego Deye:

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page